16 Yeni B2B Müşterisi Kazandıran Satış E-postası Şablonu


Hiç kimsenin açıp yanıt vermediği satış e-postası ile düzinelerce yeni müşteri oluşturan satış e-postası arasındaki fark nedir? Konu satırı, uzunluğu, yazının üslubu veya içerikte bulunan fikirler mi? Cevap, yukarıdakilerin hepsinin birleşimidir.

Hedeflenen bir potansiyel müşteri listeniz varsa ve kişiselleştirilmiş e-postalarla yanıt oranınız %10'dan az ise, e-postalarınız biraz işe yarayabilir. Bir B2B şirketi benden e-posta konusunda yardım talebinde bulundu. Ürünleri yenilikçi ve güzel bir üründü ancak e-posta cevap oranları% 2'nin altında idi.

Bir aylık bir ortak çalışmanın ardından, kendilerine 16 yeni müşteri kazandıran bir e-posta şablonu tasarladım. Ancak şablonu ortaya koymadan önce, önceki yaklaşımlarında olan yanlışları araştıralım.

E-postaları neden kötüydü:

  1. Çok uzun. Hiç kimse e-postasında bir mini e-kitap okumak istemez.
  2. Çok fazla bilgi. Şirket inanılmaz bir ürüne sahip olmasa da, e-postalarında okuyucuların kafasını bulandıran çok fazla bilgi veriyorlardı.
  3. Çok fazla "ben, ben, ben". Ürünlerinin ve şirketlerinin ne kadar harika olduğu konusunda çok fazla konuştular. 
  4. Çok modern. Genç ve modern görünmek istiyorlardı fakat aşırı derecede süslü ve klişe pazarlama e-posta şablonları kullanıyorlardı ki e-postalar tamamen spam görünümündeydi.

Evet, kötüyü bitirdik şimdi iyiye bakalım. Kullanmaya başladıkları yeni e-posta şablonu bu:


Bu e-postanın yorumunu sonuçlara bırakıyorum:

  • %57 açılma oranı
  • %21 cevap oranı
  • 16 yeni müşteri
Peki, önceki şablonlar başarısız olduğunda neden bu satış e-postası şablonu işe yaradı? İşte birkaç nedeni:

  1. Heyecan verici bir konu başlığı. Konu satırı kapınızın bekçisidir, bu nedenle e-posta hazırlama sürecinin %50'si farklı konu satırlarını hazırlamak ve test etmek için harcanmalıdır. Heyecan verici, merak uyandırıcı ancak postanın spam görünmemesini sağlayacak bir başlık bulun.
  2. Çekici teklif. Potansiyel müşterilerinize yanıt vermek için bir neden verin ve basit bir harekete geçirici mesaj gönderin. Başka bir müşteri ile geçmişteki başarılarınızı duymaları, bu teklifi daha gerçekçi ve elde edilebilir hale getirir.
  3. Kişisel. Bu satış e-postası, annenize veya en yakın arkadaşınıza gönderdiğiniz e-postayla aynı temel biçime ve sese sahiptir. Çok resmi olduğunuzda sert bir ses çıkarırsınız ve kişi-kişi yerine satış elemanı gibi hissettirirsiniz.
Her şeyin ötesinde, basit tutmayı unutmayın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Akreditif (Letter of Credit veya LC) Nedir? Nasıl Yapılır?

Kırık Camlar Teorisi

Satışta Yapılan En Büyük 10 Takip Hatası